Author:
• Wednesday, June 27th, 2012

Jak zrobić kominek

O czym pamiętać przy robieniu kominka

Najważniejszą sprawą przy budowie kominka jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniu, w którym będzie paliło się drewno. Brak odpowiedniej wymiany powietrza będzie nie tylko wpływał na znaczne pogorszenie się naszego samopoczucia, ale wręcz może być niebezpieczny. Spalanie w zbyt małej dawce tlenu może być powodem wydzielania się tlenku węgla, czyli śmiertelnie niebezpiecznego czadu. . Dlatego zanim przejdziemy do rad dotyczących tego jak zrobić kominek, należy się zastanowić, jakporadzić sobie z odpowiednim wentylowaniem.

Najskuteczniejszą metodą jest poprowadzenie kanału , którym do kominka dostarczane będzie z zewnątrz świeże i bogate w tlen powietrze. Dzięki temu do spalanie drewna nie będzie zużywany tlen z pomieszczenia. Wiele osób zastanawia się, jak zrobić kominek z doprowadzonym powietrzem, jeśli odpowiednie przewody nie zostały wcześniej poprowadzone pod posadzką. Dobre efekty daje użycie giętkiego przewodu wentylacyjnego, który nasz kominek połączy z czerpnią znajdującą się pod pokryciem dachowym, ale nad paraizolacyjną folią.

Budując własnoręcznie kominek powinniśmy szczególnie wiele uwagi poświęcić odpowiedniemu uszczelnieniu przewodów odprowadzających spaliny na zewnątrz. Miejsce wejścia tury spalinowej najlepiej jest uszczelnić odpowiednim silikonem, który jest odporny na wysokie temperatury. Jeżeli zabieramy się do zabudowy kominka po raz pierwszy, to najlepiej jest zaopatrzyć się w sklepie, w którym kupujemy wkład w odpowiednią instrukcję montażu. Dzięki temu dowiemy się nie tylko jak zrobić kominek, ale również w jaki sposób szczelnie podłączyć wkład z kominem i czerpnią świeżego powietrza.

Zobacz też:

Category: kominek  | Tags: , , ,
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply