Author:
• Wednesday, July 25th, 2012

Kominek z płaszczem wodnym: cena

Ogrzewanie kominkiem (płaszcz wodny)

Kominki służą nie tylko do zapewnienia wrażeń estetycznych, wpływając na dekorację pomieszczenia, ale również można je wykorzystywać do ogrzewania pomieszczeń. Często stosuje się systemy dystrybucji gorącego powietrza do wszystkich pomieszczeń. Takie rozwiązanie ma wielu przeciwników, którym przeszkadza brud pojawiający się w miejscu instalacji dysz z ciepłym powietrzem. Innym rozwiązaniem jest włączenie kominka do instalacji ogrzewającej wodę. Przy możliwościach, jakie daje rozprowadzenie powietrza lub kominek z płaszczem wodnym cena dodatkowych instalacji zwraca się w trakcie eksploatacji.

Rosnące ceny energii elektrycznej oraz paliw powodują, że sezon grzewczy jest dla właścicieli domów coraz cięższym okresem. Nie ma roku, w którym nie drożałby gaz, węgiel czy olej opałowy. Dlatego coraz większą popularnością cieszy się kominek z płaszczem wodnym. Cena otrzymanego dzięki niemu ciepła jest najniższa. Płaszcz wodny jest spiralą utworzoną wokół gorących elementów kominka, pełniącą funkcję wymiennika ciepła. Dzięki temu woda przepływająca wewnątrz rury odbiera ciepło ze spalin. Wiele osób decyduje się na ogrzewanie domów jedynie z wykorzystaniem kominków, inni ludzie stosują takie systemy jako uzupełnienie istniejących instalacji grzewczych.

Kominki grzejące wodę nie różnią się wyglądem od innych kominków i mają takie same zastosowanie. Grzanie wody jest funkcją dodatkową. Moc cieplna takich układów dochodzi do 40 kW i zależy od ilości spalanego drewna. Gorąca woda może być używana do nagrzewania kaloryferów lub instalacji ogrzewania podłogowego. W tym drugim przypadku konieczne jest montowanie systemów stabilizujących i obniżających temperaturę wody. Dla osób, które zdecydowały się na kominek z płaszczem wodnym cena nie powinna stanowić przeszkody. Kilka tysięcy złotych, które trzeba wydać na taki kominek i jego instalację zwraca się w ciągu 3-4 lat eksploatacji.

 

Zobacz też:

Category: kominek  | Tags: , , , ,
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply