Author:
• Tuesday, July 10th, 2012

Wkłady kominkowe narożne

Wybór kominka, frontalne czy narożne

Obudowa kominka jest przede wszystkim dekoracją pomieszczenia. Razem z meblami, podłogami elewacjami ściennymi stanowi o wystroju i klimacie, jaki panuje w danym pokoju. Decydując się na zamontowanie kominka powinniśmy zastanowić się, jaka obudowa będzie pasowała stylistycznie do wystroju całości. Miejsce posadowienia kominka jest najczęściej uzależnione od lokalizacji komina, które wynika z planów projektowych. Lokalizacja kominka determinuje wybór odpowiedniego wkładu. Na rynku są dostępne rozmaite wkłady kominkowe narożne i frontalne, które pasują do konkretnych rodzajów obudowy.

Kominki frontalne są odpowiednie w bardzo dużych pomieszczeniach. Ulokowanie kominka na ścianie może bowiem ograniczać możliwości umeblowania pokoju. Jeżeli mamy pomieszczenia średnie i małe, to lepiej w nich instalować kominki narożne. Jeżeli chodzi o obudowy montowane w kątach, to zwykle instalowane są zwykłe wkłady frontalne. Wkłady kominkowe narożne są instalowane w miejscach eksponowanych, które zagospodarowują kąty otwarte. Dzięki temu możliwa jest lepsza aranżacja przestrzeni i wykorzystanie wolnego miejsca.

W zależności od stylu, w jakim urządzany jest pokój, można wybrać stosowną obudowę. Dostępne wkłady również można dopasować stylistycznie. Bardzo popularne są wkłady kominkowe narożne z lewą lub prawą szybą boczną. Kominki prezentujące palenisko z kilku stron są znacznie bardziej dekoracyjne od tradycyjnych rozwiązań frontalnych. Dostępne wkłady posiadają różne wymiary, co umożliwia ich instalację w obudowach o dowolnych gabarytach.

Zobacz też:

Category: kominek  | Tags: , ,
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply